W XV Toyota Półmaratonie Wałbrzych triumfował Francis Lagat z Kenii

Paweł Gołębiowski
Ponad 1500 biegaczy wystartowało w XV Toyota Półmaratonie Wałbrzych. To rekord frekwencji tej imprezy. Bieg prowadzący ulicami centrum miasta wygrał Francis Lagat z Kenii. Ustanowił on przy okazji rekord trasy, który wynosi teraz godzinę, 4 minuty i 51 sekund.

Ponad 1500 biegaczy wystartowało w XV Toyota Półmaratonie Wałbrzych. To rekord frekwencji tej imprezy. Bieg prowadzący ulicami centrum miasta wygrał Francis Lagat z Kenii. Ustanowił on przy okazji rekord trasy, który wynosi teraz godzinę, 4 minuty i 51 sekund. Na drugim miejscu uplasował się Bogdan Semenowycz z Ukrainy (1:07:13), a trzeci był Kenijczyk John Mutai (1;07:54). Najlepszy z Polaków, Łukasz Kondratowicz z Kamiennej Góry był ósmy (1:16:07). Wśród pań najlepiej zaprezentowała się Ola Mazuronov z Białorusi, która zajęła 12 miejsce, a najwyżej z Polek, na 24 miejscu została sklasyfikowana Katarzyna Golba z Mielca (1:22:18). Najlepszy wałbrzyszanin, Patryk Łazarski z czasem 1:16:33 zajął dziewiątą pozycję. Najlepsi na 7 km byli Olga Wierzbicka z Raculi z czasem 0:33:50 i Mariusz Tokarczyk z Legnicy z czasem 0:25:21.