(© Dariusz Gdesz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Wałbrzychu zaczęto remonty zrujnowanych budynków, w których ma powstać w sumie 49 mieszkań socjalnych. Prace ruszyły w obiektach przy ul. Drzymały 7 i Rolniczej 2.

– Chcemy zakończyć remont do końca tego roku – mówi Patryk Robak, prezes zarządu firmy PIROBUD, która prowadzi roboty przy ul. Drzymały. Wykonują generalny remont z m. in. naprawą dachu, stropów, burzeniem ścian działowych, wymianą instalacji.

Koszt inwestycji to 2,7 mln zł, w tym 1,4 mln zł wynosi dofinansowanie ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Powstanie tam 14 lokali jednopokojowych (do 31,68 m2 i 22 dwupokojowe (do 49,24 m2). W mieszkaniach będą łazienki z ubikacjami, kuchnie i piece gazowe. Trzy mieszkania na parterze będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Problem braku mieszkań jest w Wałbrzychu dokuczliwy. Na liście czekających na mieszkanie są 183 osoby, które jakiś czas temu złożyły wnioski. Aż 1400 osób czeka na lokal do remontu, 700 na zamianę, a 900 ma wyroki nakazujące przydzielenie im lokalu socjalnego.

W tym roku i w kilku następnych latach gmina chce oddawać po 100 mieszkań socjalnych.

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Trójca Święta (gość)

PIROBUD to naciągacze i partacze. 99,9% pracowników to alkoholicy ogólnie nie polecam.
Pajac jest niewypłacalny i niesłowny. Ludzie wyrabiają ponad 200 godzin w miesiącu a zarabiają niecałe 1000zł

podwykonawca (gość)

FIRMA PIROBOD prowadzaca remont mieszkani przy ulicy Drzymały jest firmom partackom to raz dwa nie podejmujcie unich pracy bo placom po 5 zl na godzine kradnom i oszukujom zal ze nie moge zdjeci wstawic bo mam wszystko jak som wykonane prace i z jakom dokladnosiciom ludzie majom bardziej i rzetelniej wykonane altanki na dzialkach jak kapitalny remont na ulicy Drzymały gdzie maja ludzie mieszkac

Andrzej (gość)

No przecież teraz GOSCIU po co pisac poczekamy jakie to będzie . Będzie i tyle . A faktycznie Prezydent Szełemej załatwił na ten cel pieniądze i robota na tych budynkach idzie i będą ładne mieszkania z WC i łazienkami w mieszkaniu , pytam czy dla biednych i nieporadnych ludzi to nie będzie luksus ? Pytam kto przed nim podjął się tej sprawy ? ano nikt . Ani SLD , ani Solidarność ani PIS . Popatrzcie Szełemej nie tylko obiecuje ale i robi i sprawdza każdą inwestycje . Ale to niektórym nie w smak . Bo jak to , on z PO i też buduje i remontuje jak w całej Polsce ? A miało wszystko pierdyknąć a władzę miał przejąć Kaczyński / juz dawno /? a tu nici . Ale opozycja dalej knuje i przeszkadza , pytam komu przeszkadza ? Szełemejowi ? nie ,on sobie z nimi poradzi , nam Wałbrzyszanom przeszkadza i naszemu miastu szczególnie PIS ze swoją świtą , plują i kłamią na potęgę . Bo czuję ,że juz nigdy władzy nie dostaną .