Wałbrzych: Dominik Obuchowski z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI” z Wałbrzycha został mistrzem Polski

Paweł Gołębiowski
UKKS OBI Wałbrzych
Wałbrzych: Dominik Obuchowski w Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI” z Wałbrzycha został mistrzem Polski i pojedzie na Mistrzostwa Europy

Wielki sukces odniósł Dominik Obuchowski, młody zawodnik Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI” z Wałbrzycha. Dominik zdobył tytuł mistrza Polski i zakwalifikował się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w czerwcu w Pradze.

Wspomniane Mistrzostwa Polski Karate Shinkyokushin. zorganizowano w Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku. Turniej w Wielkopolsce był kwalifikacją do Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Seniorów. W imprezie wzięło udział ponad 320 najlepszych polskich zawodników, reprezentujących 50 klubów. Rywalizowano w dwóch konkurencjach – kata i kumite.

Do Turku pojechało też dwóch zawodników z UKK Shinkyokushinkai „OBI” z Wałbrzycha – obaj wystartowali w konkurencji kumite, czyli walki.
Dominik Obuchowski walczył w kategorii kadet – 75 kg (wiek 15 – 16 lat). W pojedynkach z bardzo wymagającymi przeciwnikami spisał się świetnie. Wygrał wszystkie swoje walki przez zdobycie wazari (pół punktu). Na taką taktykę pozwoliło mu wieloletnie doświadczenie (Dominik trenuje od 11 lat). Szybkie zdobycie przewagi punktowej skutkowało kolejnymi wygranymi.
Mistrz Polski pojedzie teraz na mistrzostwa do Pragi.

Niestety nie zakwalifikował się tam drugi reprezentant wałbrzyskiego UKKS „OBI” - Krystian Raś. On także wystartował w kumite, w kategorii kadet + 75kg (15-16 lat) i też zaprezentował się bardzo dobrze. Zajął 3 miejsce i zdobył tytuł II wicemistrza Polski. Niestety kwalifikacje do Mistrzostw Europy zdobywali tylko zawodnicy, którzy stanęli na pierwszym i drugim stopniu podium.

Warto dodać, że podczas Mistrzostw Polski w Turku sędzią na tatami seniorów był Sensei Tomasz Obuchowski, który na co dzień jest trenerem w UKKS „OBI” Wałbrzych. Natomiast trenerem przygotowującym do wyjścia wałbrzyskich zawodników była Senpai Agnieszka Obuchowska