Paweł Gołębiowski
Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali u siebie 2:7 z Orłem Ząbkowice Śląskie
Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali u siebie 2:7 z Orłem Ząbkowice Śląskie Paweł Gołębiowski
Nie było niespodzianki w rozegranym w niedzielę, 14 kwietnia meczu piłkarzy Górnika Wałbrzych z Orłem Ząbkowice Śląskie. Wałbrzyszanie, którzy w swojej grupie klasy okręgowej zajmują dziewiąte miejsce, przegrali z liderem tabeli, a wynik był tzw. hokejowy.

Górnik uległ bowiem na swoim boisku aż 2:7. Kibice, którzy zjawili się na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu z pewnością liczyli na lepszy rezultat swoich ulubieńców. Ekipa trenera Adriana Mrowca spisywała się bowiem ostatnio całkiem nieźle, a do tego Górnik w bieżącym sezonie potrafił zremisować z Orłem w Ząbkowicach Śląskich 0:0.

Tym razem jednak już po pierwszej połowie spotkania goście prowadzili 4:0. Po zmianie stron ich przewaga nie była już tak ogromna, a dwie bramki dla Górnika (w 70 i 86 minucie) strzelił Piotr Krawczyk.

Teraz w sobotę, 20 kwietnia o godz. 16 wałbrzyszan czeka wyjazdowy pojedynek z drużyną LKS Bystrzyca Górna. Też nie będzie łatwo, bo LKS jest w tabeli o trzy miejsca wyżej od Górnika, w do tego trwającym sezonie Górnik przegrał z tym rywalem u siebie 1:2.

Górnik - Krzyżaniak, Migacz, Rytko, Vishnitski (38 Rosicki), Michalak, Ziiatdinov (53 Krawczyk), Korba, Zioła (38 Tłuścik), Aldeir, Nowak, Krynicki