Trzy gole i wygrana piłkarzy Górnika Wałbrzych w Kłodzki!

Paweł Gołębiowski
Piłkarze Górnika Wałbrzych, występujący w klasie okręgowej, kontynuują serię udanych spotkań w rundzie rewanżowej sezonu. W sobotę, 6 kwietnia pokonali w Kłodzku 3:1 tamtejszą Nysę.

Wcześniej podopieczni trenera Adriana Mrowca wygrali u siebie 6:1 ze Spartą Ziębice, pokonali na wyjeździe 2:1 Lechią II Dzierżoniów, i po dobrym, ale pechowym pojedynku ulegli na swoim boisku 1:2 AKS-owi Strzegom.

W sobotnim meczu z Nysą Kłodzko wałbrzyszanie objęli prowadzenie w 38. minucie, po trafieniu Michała Krynickiego. Co prawda tuż po przerwie, w 47. minucie, wyrównał Mikołaj Bromboszcz, ale później gole dla Górnika strzelili: w 63. minucie Norbert Zioła i w 64. minucie Oskar Nowak.

Teraz przed wałbrzyszanami starcie z liderem tabeli – Orłem Ząbkowice Śląskie (tracą do tej drużyny aż 18 punktów). Zmierza się z tym zespołem u siebie, w niedzielę 14 kwietnia o godz. 11.

Nysa Kłodzko - Górnik 1:3 (0:1)
Górnik - Krzyżaniak, Migacz, Rytko, Vishnitski (46 Kobylański), Michalak, Ziiatdinov (56 Krawczyk), Zióła, Korba, Aldeir, Nowak (82 Wyszyński), Krynicki (67 Tłuścik) oraz Kubiak, Rosicki, Laskowski