W Wałbrzychu jeden piłkarski Górnik 1:2, drugi (Górnik Nowe Miasto) 2:1

Paweł Gołębiowski
Górnik Nowe Miasto wygrał przed świętami 2:1
Górnik Nowe Miasto wygrał przed świętami 2:1 Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)
Tuż przed świętami wielkanocnymi ze zmiennym szczęściem grały wałbrzyskie drużyny piłkarskie.

Zwycięstwo odniósł występujący w IV lidze Górnik Nowe Miasto Wałbrzych. Wałbrzyszanie, którzy zajmują w tabeli trzecie miejsce od końca, pokonali na swoim terenie 2:1 ostatni w stawce KS Łomnica. Gospodarze objęli prowadzenie po golu w 23. minucie Sebastiana Misiułajtysa. W 60. minucie zespół trenera Sebastiana Raciniewskiego prowadził już 2:0, bo rzut karny wykorzystał Sebastian Francus. Goście ustalili wynik spotkania w 68. minucie.

Powodów do zadowolenia nie mają natomiast w Górniku Wałbrzych. Drużyna z klasy okręgowej przegrała u siebie 1:2 z AKS-em Strzegom. Górnik grał dobrze i odważnie, stwarzał sobie sytuacje podbramkowe, ale objął prowadzenie dopiero w drugiej połowie spotkania, po golu Mateusza Sobiesierskiego. Wystarczyły jednak dwa błędy w obronie, AKS odpowiedział dwoma trafieniami i było po meczu.