Pewne zwycięstwo Górnika i kolejna klęska Górnika Nowe Miasto

Paweł Gołębiowski
Wałbrzyskie drużyny piłkarskie za tydzień kończą sezon
Wałbrzyskie drużyny piłkarskie za tydzień kończą sezon Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)
Dobiegają końca rozgrywki piłkarskie sezonu 2023/2024 w niższych ligach. W czasie bieżącego weekendu spotkania w przedostatniej kolejce rozegrały m.in. dwie drużyny z Wałbrzycha.

Fatalnie poszło Górnikowi Nowe Miasto. Beniaminek IV ligi przegrał na wyjeździe z Polonią Środa Śląska aż 0:12.
Zespół z Nowego Miasta zagra jeszcze 15 czerwca o godz. 17 z Polonią-Stalą Świdnica, ale bez względu na wynik tego spotkania wiadomo, że spadnie do klasy okręgowej.

Kolejny dobry mecz w klasie okręgowej rozegrał natomiast w sobotę, 8 czerwca Górnik Wałbrzych, który pokonał u siebie 4:0 Polonię Bystrzyca Kłodzka. Górnik w drugiej rundzie sezonu spisuje się bardzo dobrze i zbliżył się bardzo do czołówki tabeli, jednak szans na awans już nie ma. Może ewentualnie zakończyć sezon na czwartym miejscu w stawce.

W meczu z zespołem z Bystrzycy Kłodzkiej Górnik do przerwy remisował 0:0, ale po zmianie stron boiska bramki strzelili: 73 minuta – Michał Krynicki, 78 – Oskar Nowak, 83 – Piotr Krawczyk, 92. min – Konrad Korba.

Górnik w ostatniej kolejce sezonu, 15 czerwca godz. 17 zmierzy się na wyjeździe z Bielawianką Bielawa.

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA