Polonia-Stal Świdnica pokonała Górnika Nowe Miasto Wałbrzych w ostatnim meczu rundy!

Paweł Gołębiowski
IgnerHome MKS Polonia-Stal Świdnica - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 4:1
IgnerHome MKS Polonia-Stal Świdnica - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 4:1 Paweł Gołębiowski
Nie udał się piłkarzom IV-ligowego Górnika Nowe Miasto Wałbrzych wyjazdowy mecz w Świdnicy. Pojedynek rozgrywany w sobotę, 25 listopada, kończący pierwszą rundę sezonu 2023/2024, aż 4:1 wygrali gospodarze, czyli IgnerHome MKS Polonia-Stal.

Taki wynik spotkania nie jest jednak właściwie zaskoczeniem. Beniaminkowi z Wałbrzycha ciężko gra się na tym szczeblu rozgrywek. W 17 meczach rundy zdobył w sumie 7 punktów i zajmuje przedostatnie, 17. miejsce w tabeli. Świdniczanie zakończyli natomiast ten etap rozgrywek na 9. miejscu, z dorobkiem 24 punktów.

W sobotnim meczu walczący ambitnie Górnik Nowe Miasto długo utrzymywał bezbramkowy remis, ale w 40 i 41 minucie bramki dla gospodarzy zdobył Damian Chajewski i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0. Po zmianie stron, w 55 minucie, kontaktowe trafienie zaliczył Kamil Jankowski, ale w 61. minucie na 3:1 podwyższył Dominik Jagielski, a wynik ustalił w 78 minucie Wojciech Sowa.